Zastrzeżenia

Zastrzeżenie – Wyłączenie odpowiedzialności

Teksty opublikowane na blogu fodmap.pl są opracowywane w oparciu o moje osobiste doświadczenie bloga i fachową literaturę. Nie jestem dietetykiem i nie mam wykształcenia medycznego.  Treści umieszczone blogu, mają charakter wyłącznie informacyjny. Decyzje podjęte na podstawie zawartych na blogu informacji, podejmowane są wyłącznie na Waszą odpowiedzialność.

Przed wykorzystaniem jakichkolwiek porad, powinniście sami zdecydować, czy będą one dla Was odpowiednie.

Posty publikowane na blogu są jedynie moimi opiniami.  Opinie wyrażone przez Was w komentarzach mogą oczywiście różnić się od moich. Zastrzegam sobie jednak możliwość usunięcia komentarza bez podania przyczyny.

Z uwagi na ciągły rozwój medycyny i dietetyki, w szczególności dotyczącej tak młodej dziedziny zainteresowania jak FODMAP, mimo moich starań niektóre informacje mogą stać się nieaktualne.

Jestem tylko człowiekiem i mimo dołożenia staranności w postach mogą zdarzyć się błędy. Dlatego tak istotne jest, aby przed podjęciem jakichkolwiek działań, które mogą mieć wpływ na Wasze zdrowie, skontaktować się z lekarzem lub dietetykiem.

Wszelkie diety powinny być prowadzone pod nadzorem profesjonalisty.

Zastrzeżenie praw autorskich

Materiały zamieszczane przeze mnie na blogu w większości są materiałami mojego autorstwa, w związku z czym są objęte ochroną wynikającą z przepisów prawa autorskiego.

Przypominam, że zgodnie z przepisami prawa autorskiego można korzystać z opublikowanych przez mnie materiałów w zakresie własnego użytku osobistego, co oznacza że można np. ściągnąć te materiały nieodpłatnie na własny użytek, chyba że zastrzeżono wykorzystanie określonych materiałów w szerszym zakresie niż własny użytek osobisty.

Dopuszczalne jest oczywiście cytowanie, pod warunkiem podania źródła wykorzystanego cytatu.

Niedopuszczalne jest modyfikowanie materiałów z bloga, wykorzystywanie materiałów we własnych opracowaniach, w szczególności korzystanie z nich w sposób komercyjny.